Poprvé pod vodou

28.10.2019

.

Egypt 2019


Již delší dobu jsem uvažoval o kurzu potápění. Vzhledem k stejným cenám v ČR a v zahraničí,  jsem se rozhodl letět do Egypta a tam se potápět . Před odletem  jsem se snažil najít na internetu českého instruktora, což nevyšlo, protože jsem jel na poslední chvíli. Odletěl jsem  s obavami jestli to vyjde a kurz v češtině seženu. 
Po ubytování v hotelu v Makadi Bay jsem na první schůze s delegátem zjistil, že to není žádný problém. Dohodli jsme se na ceně a termínu.
První den jsem trávil u hotelu.  Kde se nachází asi 300m dlouhé molo, vedoucí přímo na korálový útes. Ten lemuje pobřeží dlouhé kilomety. Lidé zde mohou  šnorchlovat a pozorovat pestrý život korálu.
Následující den brzo ráno mě před hotelem vyzvedl usmívající se pán se slovy: „DIVING“? Vzhledem k tomu, že neumím anglicky, jsem kývnul a nastoupil do prázdného minibusu. Hurghada je vzdálená 30 km a tak jsem měl dojem, že tam za chvíli budem.
Mé veškeré cestovní zkušenosti pocházejí z Evropy a tak  mě arabský svět překvapil. Přiznám se, že jízda 1,5 hodiny v prázdném minibusu do neznáma mě znerzvózněla. Jakmile jsme opustily turistické oblasti  byli všude polorozpadle baráky připomínající zprávy z válečného stavu.
Po hodině a půl mě usmívající se pán z minibusu vyhodil na ulici . Vystoupil jsem a rozhlédl se . Byla zde pouze prašná cesta k moři, mezi rozbouranými baráky. Vydal jsem se tedy dolů….
Spatřil jsem tři lodě, na které nakládali  výbavu na potápění . Oddechl jsem si, když jsem mezi angličtinou zaslechl slovenštinu.
Seznámil jsem se s úžasnou partou lidí, kteří celoročně  pořádají potápění a šnorchlování včetně kurzů PADI. Plují na útesy nacházející se kousek od Hurghady. Jsou velmi milí a ochotní. Tímto bych je chtěl všem vřele doporučit. www.dive-red-sea.com/
Absolvoval jsem OWD kurz a poprvé vyzkoušel přístrojové potápění, to mě absolutně uchvátilo. Pod vodou je neuvěřitelný klid a nádherné korály plné života, tisíce živočichů a barev . V nejbližší době plánuji návrat. Opět se ponořit do hlubin moře a zároveň zachytit život arabského světa.         
                                                              

.

.

.

.

X